Shtepi ne shitje Apartament ne Tirane, 1+1, Ambjenti Bosh, pa mobiluar, Pagesa 74,500 Euro. Tirane

Shtepi ne shitje 18/06/2024 21:57 Post ID: 101295


Pagesa

74,500 Euro

Ambjenti 1+1, Bosh, pa mobiluar   
Siperfaqa neto 60.00 m2 me 1 Tualete
Kati Apartament Kati 2 me 1 Ashensor
Property Invest Te tilla prona shiten rreth: 19,276,689 Euro
Distanca 3.49 km nga qendra
Qyteti - Zona Tirane - Rruga Dritan Hoxha/Parku Ish Fusha Aviacionit
Adresa Rruga 29 Nentori Tirane,Shqiperia - Harta
Lexime 28904

Shitet Apartament 1+1( Ish  Shqiponja - Casa Italia ) Kati 3 nga Toka ( K.2 Banim), Pallat Në Proçes Ndërtimi  ( Sapo Ka Përfunduar Tulla Dhe Suvatimet) Afati Përfundimit Nga "Nova Constrution 2012" Është Mesi 2025.  Ndërsa Pallati Ku Ndodhet Apartamenti Pritet Të Bëhet I Banushëm Dhjetor 2024 +- | Cilësi Maksimale Ndërtimi | Fasadë E Ventiluar, Termoziolim, Hidroizolim, Izolim Akustik, Vetrata Dopio Xham + Instalime Gazi

Q4637 
  
Te Dhënat E Ndarjes : 

- 1 Dhome Gjumi
- 1 Sallon + 1 Kuzhine
- 1 Tualet
- 1 Korridor
- 1 Ballkon

- Sip Totale ( Bruto)  : 59.4m² 
- Sip Brendshme ( Neto ) : 50.4m²
- Kati:  2 Banim ( 3 Nga Toka ) 
- Katet E Pallatit:  8 
- Viti I Ndertimit: 2023 - 2024 
- Hipoteke :  Jo 
- Orientimi : 90% Perëndim - 10% Jug 
- Hipotekë : Jo ( Del Pas Përfundimit 2025, Kualidohet Ose Çertifikohet Nga Bashkia Më Pas Firma Nxjerr Hipotekat Për Çdo Apartament Në Rezidencë ) 

Karakteristika : 

- Shitet Apartament 1+1 Ish  Shqiponja - Casa Italia 
- Në Proçes Ndërtimi  ( Sapo Ka Përfunduar Tulla Dhe Suvatimet) 
- Afati Përfundimit Kompleksit Nga "Nova Constrution 2012" Është  Mesi 2025.  Ndërsa Pallati Ku Ndodhet Apartamenti Pritet Të Bëhet I Banushëm Dhjetor 2024 +-. 

- Cilësi Maksimale Ndërtimi 
- Fasadë Ventiluar, Termoziolim, Hidroizolim, Izolim Akustik, Vetrata Dopio Xham + Gas.  

Extra Per Projektin: 

Objektet E Propozuara Ndodhen Pergjate Aksit Te Rruges "29 Nentori" Prane Mbikalimit Tek Qendra Tregtare Casa Italia, Tirane. Synimi I Kesaj Iniciative Eshte Realizimi I Projektit Te Nje Kompleksi Me Godina Banimi Dhe Sherbime Duke Perfshire Dhe Hoteleri Dhe Institucione Bankare E Shendetesore, Me Standarde Te Larta Dhe Bashkekohore.

Sheshi I Ndertimit Kufizohet Ne Jug Nga Rruga 29 Nentori E Cila Este Aksi Kryesor Tirane-Durres.
Gjithashtu, Ndodhet Ne Nje Nyje Te Rendesishme Kominikimi Midis Durresit, Tiranes Dhe Pjeses Veriore, Kamez, Etj. Rruga Kryesore E Lidh Sheshin Me Gendren E Tiranes, Ne Vije Te Drejte, Nepermejt Rruges Se Durresit.

Projekti Zhvillohet Ne 5 Godina:

Ne Godinen 1 Te Gjithe Ambjentet Do Te Perdoren Per Banim. Ne Godinen 2 Kati Perdhe Este Pjeserisht Banim Pjeserisht Sherbime Ndersa Katet E Tjera Jane Banim. Godina 3 Ne Katin Erdhe Do Te Kete Disa Institucione Bankare Ndersa Ne Katet E Tjere Do Te Jete Banim. Godinat 4 Dhe 5 Qe Gjenden Perkatesisht Ne Brendesi Te Sheshit Njera Ne Forme L Dhe Tjera Perballe Saj, Do Te Kene Funksion Hotel Dhe Do Te Jene Dy Hotele Te Pavarur Nga Jeri Jetri Te Cilet Lidhen Vetem Ne Katin E Parkimit I Cili Do Te Jete Nje Dhe L Perbashket. 4 Nga Godinat Pershkohen Nga Pasazhe Kambesoresh Me Gjeresi Te Konsiderueshme Rret/Metra, Per Ta Bere Me Te Aksesueshme Hapesiren Rekreative Dhe Per Te Mos Krijuar Darje Te Ngurta

- Zonë Shumë E Zhvilluar Së Fundimi
- Akeses Në Autostradë


Cmimi: 74.500€ ( I Padiskutushëm )

Tel Ose Whatsapp: