Shtepi ne shitje Penthose(kati i fundit panoramik) ne Tirane, 3+1, Ambjenti bosh, Pa mobiluar, Pagesa 195,000 Euro. Tirane

Shtepi ne shitje 28/09/2023 15:28 Post ID: 101617


Pagesa

195,000 Euro

Ambjenti 3+1, bosh, Pa mobiluar   
Siperfaqa neto 359.00 m2 me 1 Tualete
Kati Penthose(kati i fundit panoramik) Kati 5 me 1 Ashensor
Property Invest Te tilla prona jepen me qera mujore rreth: 690 Euro
Distanca 4.38 km nga qendra
Qyteti - Zona Tirane - Kodra e Diellit
Adresa Rruga Rexhep Pinari Farke,Shqiperia - Harta
Lexime 16847

Shitet Penthouse Unik: ME CMIM TE CMENDUR * -  3+1 (359m2) + 2 Vende Parkimi Personale ME LARTESI 5.2M deri 3M + Verande Gjigande Me Pamje Fantastike  ( Rezidenca G&P - K. E Diellit ) Ndertim I V 2020, Cilesi Premium Ndertimi, Me Ashensor  ---- * Ap eshte ne Cmim te paperseritshem  ne TREG * 


Q4229


Te Dhenat e Ndarjes:


- 3 Dhoma Gjumi 

- 1 Sallon + KUZHINE 

- 3 Ballkon 

- 1 Tualet (Behet i Dyte)

- 1 Verande (Gjigande, me leje te gatshme per te shtuar 72m2)


- Sip. Totale: 358.31m2   

- Sip. Totale (pa Verande): 133.31 m2   ( 99.37 Neto e Brendshme, 25m2 sip Dubleksi & 8.94m2 sip. e Perbashket)  

- Sip. Verande: 225 m2 ( Nga te Cilat 72m2 e Verandes eshte Marre leje ndertime me Neti 7 per ty mbyllur)  - Kati: 5

- Katet E Pallatit: 5

- Pallat I Ri

- Viti I Ndertimit: 2020

- Ashensor: Po


Karakteristika: 


- Penthouse Unik Dhe Si Rrallë Herë Në Treg. Ndodhet Në Një Nga Rezidencat Më Të Mira Në Tiranë Për Banim. Rezidencë E Ndodhur Midis 3 Kodrave Të Tiranës, Ka Ajër Të Pastër Në Çdo Kohë Dhe Qetësi Absolute. Perfekte Për Banim


- Lartesia varion nga 5.2 m ne kulm deri 3 m 

- Ndërtime Shum Cilësore Dhe Rezidenca E Shtruar Me Kalldrëm

- Komuniteti Banues Ndër Më Të Mirët Në Tiranë

- 2 Garazhde Personal Me Çertifikatë Pronësie ( Direkt perballe Ashensorit)

- Shkallë E Vogël Me 3 Hyrje Në Kat Dhe 4 Kate Banimi. Total 12 Familje Në Hyrje

- Penthouse Që Janë Bërë Punimet E Brendshme Ndër Më Të Mirat Në Treg(ne fazen qe eshte lene). Është Bërë Për Banim Personal Nga Vet Ndërtuesi

- Marr Leje Nga Bashkia Sipas Nenit 7. : Konstrukt Metalik I Çmontueshmarr Leje Nga Bashkia Sipas Nenit 7 Konstrukt Metalik I Çmontueshëm Për Sipërfaqe 72m2

- Ka shume pak sip te perbashket : vetem 8.94m2 ( Nderkohe ne pallatet e tjera paguan minimalisht 15-20 m2 sip te perbashket. 

- Verandë Spektakolare Me Pamje 360⁰ Të Tiranës. ( Aktualisht Tarracë E Shtruar Me Pllakë Dhe E Marrë Me Marrëveshje Me Ndërtuesin Ku E Gjithë Sipërfaqja E Tarracës Është E Shfrytëzueshme Nga Vet Pronari I Apartamentit. Ka mjaftueshem vend per te bere dhe Pishine palester te jashtme etj.) 


- Eshte Bere Termoizolimi Dhe Hidroizolimi I Brendshëm I Apartamentit

- Vetrata Plastike Më Të Mirat Në Treg Triple Xham

- 3 Ballkone Në Çdo Dhomë 
Cmimi: 195,000 Euro ( I Padiskutueshëm )  Apartamenti + 2 Parkimet- 2 Parkimet kane aktualisht kerkese te gatshme per tu blere nga banoret, 20,000€ Secila:  total 40,000€. 


- Cmimi eshte OKAZION 796€/m2* ,  pasi nese vleresojme 2 garazhet me vlere 35,000€, Vetem ap. ka vlere 160,000€ -  Nese vleresojme Sip e Verandes 225m2 me vlere 30% ( pasi eshte sip e madhe) (225 x 30% = 67.5m2) + 133.31 m2 sip pa verande = 200.81 m2 sip. e plote.

- 160,000€ / 200.81 m2 = *** 796€/m2 ***  Ne nje kompleks qe tregu aktual varion 1350 me 1550€/m2Tel Ose Whatsapp:
shtepi me qerashtepi ne shitjenjoftime punemakina ne shitje shtepi ne shitje ne livadh shiten shtepi ne paskuqan shtepi ne shitje 21 dhjetori kthesa e kamzes shtepi ne shitje apartment okazion prokuroria e tiranes shtepi private dajt okazion don bosko shtepi ne shitje ne berat apartamente okazion shtepi ne shitje fushe kruje okazion orikum shtepi kleringu ne shitje apartament per shitje green coast ish stacioni trenit shtepi ne shitje pallat i ri shkolla vasil shanto shtepi ne shitje ne babrru prona ne shitje tirane okazion kodra diellit shpi ne vlor apartament fier shtepi me kredi prona ne shitje apartamente ne shitje ne astir apartament te xhamlliku shpi ne shitje shtepi ne shitje ne fushe kruje apartament kthesa kamzes apartament rruga 5 maj shpi shitje fier shtepi te bukura apartament ne shitje tek shallvaret shtepi ne shitje yzberisht okazion durres shtepi okazion ne tirane shtepi ne shitje jo agjensi apartament ne institut cmimet shtepi fshati ne shitje apartament ne shitje okazion shtepi blerje astir njoftime imobiliare shitet okazion laprak shtepi ne shitje potam himare blej shtepi me keste shtepi me verand shtepi private ne paskuqan shpi ne shitje tirane shtepi tek tregu elektrik