Shtepi ne shitje Apartament ne Durres, Garsoniere, Ambjenti Bosh, pa mobiluar, Pagesa 272,000 Euro. Durres

Shtepi ne shitje 27/09/2023 11:36 Post ID: 141055


Pagesa

272,000 Euro

Ambjenti Garsoniere, Bosh, pa mobiluar   
Siperfaqa neto 61.00 m2 me 1 Tualete
Kati Apartament Kati 1 me 1 Ashensor
Property Invest Te tilla prona jepen me qera mujore rreth: 1045 Euro
Qyteti - Zona Durres - Gjiri i Lalzit
Adresa HAMALLAJ - Harta
Lexime 72

Turquoise Marina është ndër projektet më të mëdhaja, jo vetëm në Shqipëri, por edhe në rajonin e Ballkanit, me një sipërfaqe totale prej 350’000m2 (35 ha) dhe sipërfaqe ujore
38’400m2, i pozicionuar në Hamallaj, në zonën e Gjirit të Lalëzit.
Turquoise Marina ofron cilësi të lartë të përcaktuar nga EUROCODE, me ndjekje rigoroze të 10 standardeve evropiane për dizajnin strukturor.
Investimi ka në përbërje hapësira të dedikuara për terrene sportive, pishina, Aquapark, Marine Port dhe faciliete të shumta për t’iu dhuruar një jetesë të qetë, larg zhurmës dhe kaosit
të përditshëm të qyteteve.


Distanca nga Tirana është 40 Km, 35 km nga Aeroporti i Rinasit “Nënë Tereza”, dhe 23 km nga Porti i Durrësit. Brenda kompleksit do të jetë e aksesueshme lëvizja tokësore për mjetet
motorrike, ndërsa nga uji lëvizja do të mundësohet nëpërmjet varkave dhe motorrvarkave, gjithashtu edhe biçikleta uji.

Një ndër pikat e forta të këtij projektit është kanali, i cili lidh në mënyrë natyrore detin me pjesën e brendshme të kompleksit, që gjithashtu siguron një sistem ekologjik për drenimin
dhe mbledhjen e ujërave siperfaqesore të të gjith rezidenceëës, siguron akses të drejtëpërdrejtë në çdo pronë, përveç pronave që janë krah tij, për çdo banesë në rezidencë i aksesohet
një post parkimi ne kanal.

Menaxhimi i ketij kanali do të jetë i ndryshëm nga menaxhimi i rezidencës, kontrolli i kanalit do të bëhet me pika vrojtimi në fillim dhe në fund të tij.

Pjesa rezidenciale përbëhet nga vila dhe apartamente me tipologji te ndryshme, duke filluar nga sipërfaqe fizike 60 m2 - 261 m2.
Disponojme garsoniere per shitje ne kete kompleks.

Informacion mvbi apartamentin:
• Kati 1
• Sipërfaqe neto 51.6 m2
• Sipërfaqe bruto 61.4 m2
• Sipërfaqe verande 149.3 m2
Organizimi:
• Ambient ndenje
• Kuzhine
• Dhomë gjumI
• Tualet
• Verandë
Kompleksi “Turquoise Marine” ofron izolim termik, teknologji të lartë, siguri të plotë me sistem të dixhitalizuar si dhe një arkitekturë moderne dhe tepër funksionale.

• Shërbimet: Aquapark, Pishina, Marine Port, Bar, Restorant.
• Facilitete: Plazh Privat, Port Ankorimi për mjete lundruese, Parkim i dedikuar, Korsi biçikletash, Ambiente sportive.

“Turquoise Marina” do të jetë një destinacion rekreativ për individët dhe familarët që dëshirojnë të shijojnë natyrën rrethuar me pisha të buta dhe të egra ku ofrohet siguri, cilësi e lartë
ndërtimi dhe infrastrukturë.

Për një vizitë në pronë na kontaktoni!