House for Sale Penthouse (panoramic top floor) in Tirana, 3+1, Furniture Emty, Payment 195,000 Euro. Tirana

House for Sale 20/09/2023 21:06 Post ID: 175544


Payment

195,000 Euro

Room | Kitchen 3+1, Emty   
Square Feet 359.00 m2 with 1 Toilete
Floor Penthouse (panoramic top floor) Floor 5 with 1 Elevator
Property Invest Can be rented monthly approx: 712 Euro
City - Zone Tirana - Kodra e Diellit
Address Rruga Rexhep Pinari Farke,Shqiperia - Maps
Reads 392

Shitet Penthouse Unik: ME CMIM TE CMENDUR * -  3+1 (359m2) + 2 Vende Parkimi Personale ME LARTESI 5.2M deri 3M + Verande Gjigande Me Pamje Fantastike  ( Rezidenca G&P - K. E Diellit ) Ndertim I V 2020, Cilesi Premium Ndertimi, Me Ashensor  ---- * Ap eshte ne Cmim te paperseritshem  ne TREG * 


Q4229


Te Dhenat e Ndarjes:


- 3 Dhoma Gjumi 

- 1 Sallon + KUZHINE 

- 3 Ballkon 

- 1 Tualet (Behet i Dyte)

- 1 Verande (Gjigande, me leje te gatshme per te shtuar 72m2)


- Sip. Totale: 358.31m2   

- Sip. Totale (pa Verande): 133.31 m2   ( 99.37 Neto e Brendshme, 25m2 sip Dubleksi & 8.94m2 sip. e Perbashket)  

- Sip. Verande: 225 m2 ( Nga te Cilat 72m2 e Verandes eshte Marre leje ndertime me Neti 7 per ty mbyllur)  - Kati: 5

- Katet E Pallatit: 5

- Pallat I Ri

- Viti I Ndertimit: 2020

- Ashensor: Po


Karakteristika: 


- Penthouse Unik Dhe Si Rrallë Herë Në Treg. Ndodhet Në Një Nga Rezidencat Më Të Mira Në Tiranë Për Banim. Rezidencë E Ndodhur Midis 3 Kodrave Të Tiranës, Ka Ajër Të Pastër Në Çdo Kohë Dhe Qetësi Absolute. Perfekte Për Banim


- Lartesia varion nga 5.2 m ne kulm deri 3 m 

- Ndërtime Shum Cilësore Dhe Rezidenca E Shtruar Me Kalldrëm

- Komuniteti Banues Ndër Më Të Mirët Në Tiranë

- 2 Garazhde Personal Me Çertifikatë Pronësie ( Direkt perballe Ashensorit)

- Shkallë E Vogël Me 3 Hyrje Në Kat Dhe 4 Kate Banimi. Total 12 Familje Në Hyrje

- Penthouse Që Janë Bërë Punimet E Brendshme Ndër Më Të Mirat Në Treg(ne fazen qe eshte lene). Është Bërë Për Banim Personal Nga Vet Ndërtuesi

- Marr Leje Nga Bashkia Sipas Nenit 7. : Konstrukt Metalik I Çmontueshmarr Leje Nga Bashkia Sipas Nenit 7 Konstrukt Metalik I Çmontueshëm Për Sipërfaqe 72m2

- Ka shume pak sip te perbashket : vetem 8.94m2 ( Nderkohe ne pallatet e tjera paguan minimalisht 15-20 m2 sip te perbashket. 

- Verandë Spektakolare Me Pamje 360⁰ Të Tiranës. ( Aktualisht Tarracë E Shtruar Me Pllakë Dhe E Marrë Me Marrëveshje Me Ndërtuesin Ku E Gjithë Sipërfaqja E Tarracës Është E Shfrytëzueshme Nga Vet Pronari I Apartamentit. Ka mjaftueshem vend per te bere dhe Pishine palester te jashtme etj.) 


- Eshte Bere Termoizolimi Dhe Hidroizolimi I Brendshëm I Apartamentit

- Vetrata Plastike Më Të Mirat Në Treg Triple Xham

- 3 Ballkone Në Çdo Dhomë 
Cmimi: 195,000 Euro ( I Padiskutueshëm )  Apartamenti + 2 Parkimet- 2 Parkimet kane aktualisht kerkese te gatshme per tu blere nga banoret, 20,000€ Secila:  total 40,000€. 


- Cmimi eshte OKAZION 796€/m2* ,  pasi nese vleresojme 2 garazhet me vlere 35,000€, Vetem ap. ka vlere 160,000€ -  Nese vleresojme Sip e Verandes 225m2 me vlere 30% ( pasi eshte sip e madhe) (225 x 30% = 67.5m2) + 133.31 m2 sip pa verande = 200.81 m2 sip. e plote.

- 160,000€ / 200.81 m2 = *** 796€/m2 ***  Ne nje kompleks qe tregu aktual varion 1350 me 1550€/m2Tel Ose Whatsapp: