House for Sale Private house in Tirana, 7+1, Furniture In Part, Payment 600,000 Euro. Tirana

House for Sale 01/12/2022 10:54 Post ID: 91628


Payment

600,000 Euro

Room | Kitchen 7+1, Pjeserisht   
Square Feet 385.00 m2 with 4 Toilete
Floor Private house Floor 3
Property Invest Can be rented monthly approx: 2752 Euro
Distances 0.99 km from city center
City - Zone Tirana - 21 Dhjetori/Rruga e Kavajes
Address Rruga Skenderbeg, Tirana, Albania - Maps
Reads 63

Vile ne shitje prane bllokut te ambasadave . 


Informacion mbi pronen: 

-  vile  3-kateshe me sip. trualli 379 m2 me certificate pronesie e rrethuar me mur, me porte me vete, me agrume, peme frutore dhe dekorative ne te siperfaqen e jashtme te truallit.

Sip. totale e ndertimit eshte 385 m2 prej te cilave:

Sip e katit nen tok 139.5 m2 I organizuar ne 1garazh, lavanderi, ambjent fitnesi, ping-pong, magazine per dru oxhaku etj.

Kati o (kati i pare banim ) me sip. 119 m2 qe eshte dhe baza e ndertimit  I organizuar ne sallon me oxhak, ambjent gatimi, ngrenie, 1 tualet te madh me dritare, dhome pushimi (verande) etj.

Kati  i pare (i dyte banim) papafingo me sip. 115 m2  dhe 11.5 m2 verand . Eshte e ne  organizuar ne  1 dhome gjumi matrimoniale me tualet me vete dhe me dalje ne verande me pamje te gjelberuar, 2 dhoma gjumi te tjera me tualet te perbashket me hidromasazh.

Truall i  lire eshte 266 m2

Catia eshte me tjegulla, beton, hidroizolim, polisterol.Me sistem ngrohje-ftohje qendror ciller per te gjithe vilen.Ka dhe panel diellor .

Eshte me certifikate te rregullt pronesie dhe me leje ndertimi te rregullt leshuar me vendim te K.R.T.K me projekt me nje studio projektimi prestigjioze.

I zoti nuk ka banuar asnjehere ne kete vile qe kur eshte ndertuar .Pasi ka qen gjithe kohes me qera per perfaqesi te ndryshme diplomatike .

Aktualishte eshte dhene me qera nga  nje perfaqesi tjeter ambasade me kontrate 3 vjecare  .

Jepet me klering me nje apartament deri 120.000 euro dhe makin deri 30.000 euro , ose vetem me 1 apartament deri 150.000 euro

Eshte mundesi shume e mire investimi .

Cmimi : 600'000€shtepi me qerashtepi ne shitjenjoftime punemakina ne shitje villa for sale in gjiri lalzit houses for sale in albania house for sale himara lean properties cheap apartments for rent in tirana property in albania albania sea house for sale in kukes house for sale in shkoder house for sale in kavaje apartments for sale in gjiri i lalzit house for sale greece cheap houses for sale in himare apartments for sale in tirana albania house for sale himare house for sale albania villa for sale at gjiri i lalzit homes for sale in vlore albania homes for sale in saranda albania house for sale greece crete flat for sale albania apartment for sale durres albania house for sale in germany apartment for sale shengjin albania house for sale albania sea view homes for sale in vlore house for sale in saranda albania albania sea blue house for sale greece islands vlore lugo mare house for sale in vlore house for sale in berat ada village villa for sale albania cheap houses for sale in albania house for sale in peshkopi apartment for sale albania house for sale in tirana property for sale himare albania house for sale in village area house for sale in vlora apartment for sale saranda albania apartments for sale tirana flat for sale in tirana albania home for sale don bosko private park life residence house secret garden in the mountain