House for Sale Apartment in Tirana, 2+1, Furniture Furnished, Payment 229,000 Euro. Tirana

House for Sale 21/11/2023 03:20 Post ID: 130156


Payment

229,000 Euro

Room | Kitchen 2+1, Furnished   
Square Feet 128.00 m2 with 2 Toilete
Floor Apartment Floor 9 with 2 Elevator
Property Invest Can be rented monthly approx: 1065 Euro
Distances 1.08 km from city center
City - Zone Tirana - 21 Dhjetori/Rruga e Kavajes
Address Rruga e Kavajes Tirane,Shqiperia - Maps
Reads 162

SHITET Ultra Apt 2+1+2wc & Ballkon ( KOMPLEKSI SQUARE 21  - Rruga Kavajës, Ngjitur me Policinë Bashkiake ) Apartamenti është në Fazë ndërtimi, Sapo Ka përfunduar Tulla ** Afati përfundimit është fund 2023 **  Salloni & Ballkoni i apartamentit Shikojnë Rrugën e kavajës dhe qendren, me pamje te lirë - ndërsa dhomat e gjumit me Pamje nga lindja | Kati është Idea dhe planimetria është shumë e rregulltë dhe katrore 


Q3916


Te dhenat e ndarjes:


- 1 Sallon + Kuzhinën

- 2 Dhoma Gjumi 

- 1 Korridor 

- 1 Ballkon 

- 2 Tualete 


- SIP TOTALE: 127.9m2 

- SIP NETO : 109.3m2

- KATI: 9

- KATET E PALLATIT: 10

- Pallat : I Ri 


Karakteristika : 


- Orientimi i Apartamentit eshte veri lindje


- Pallati eshte me 2 ashensor moderne , i ndricuar nga ndricimi natyral gjate gjithe kohes pasi koridoret jane te hapura dhe shkallet do jene me xham , pallati gjithashtu ka tunel per hedhjen e mbeturinave pa qene nevoja te shkosh te hedhesh mbeturinat te zbresesh nga kati i apartamentit [ DETAJET E NDERTIMIT ] 


- Miratimin e lejes së ndërtimit për strukturën

"Godinë banimi dhe shërbime 2, 3, 10 dhe 11 kat me 2 kat parkim dhe shërbime nëntokë, në rrugën e “Kavajës", në pronë të shoqërisë "ARLIS NDËRTIM” sh.p.k, z. Dorian Kale, z. Fation Veizaj, me zhvillues dhe subjekt ndërtues shoqëria "ARLIS NDËRTIM” sh.p.k”.

Data e fillimit te punimeve ne kompleks dhe mbarimi i tyre: 1 KORRIK 2017 DHJETOR 2023 


- FASADE E VENTILUAR , Fasada e Ventiluar e Square 21 ofron qëndrueshmëri dhe jetëgjatësi të fasadës si dhe efiçencë të lartë në kursimin e energjisë për ngrohje dhe për ftohje. 


- NGROHJE / FTOHJE , Sistemi i ngrohjes dhe i ftohjes tek Square 21 është realizuar me një nga markat kryesore të fushës së klimës në mbarë Europën.

Vaillant është lider në Europë përsa i përket sistemeve të ngrohjes, ventilimit dhe kontrollit të klimes. Ky sistem siguron efiçencë dhe ju mundëson të kurseni energji në ngrohje dhe në ftohje.

Square 21 ofron një koncept ekologjik klime për çdo hapsire banimi, ku banorët mund t'i largohen zhurmës dhe ajrit të ndotur. 


- SISTEMI HIDRAULIK , Sistemi Hidraulik tek Square 21 është realizuar duke përdorur teknologjine e REHAU

Si një nga kompanitë me eksperiencë shumë vjeçare në menaxhimin e sistemeve hidraulike. Zgjidhja e sistemit hidraulik ne Square 21 është një zgjidhje e plotë dhe ekologjike për nevojat e çdo banori.

Materialet e përdorura janë të testuara dhe të përzgjedhura për të patur një jetëgjatësi maksimale.

Instalimi i sistemit hidraulik në tualeteështë nje nga risitë e Square 21. Për kasetat e shkarikimit është përdorur teknologjia Viega. 


- TERMOIZOLIMI , Teknologjia e perdorur për Termoizolimin e Square 21 ju mundëson të keni një ambient banimi të fresket në verë dhe të ngrohtë në dimër duke ju kursyer energjinë elektrike. 


- IZOLIM AKUSTIK , Izolimi akustik tek Square 21 është realizuar me teknologjinë e fjalës së fundit për të ofruar një jetesë me standartet më të larta që ju largon nga zhurma e qytetit. 


- KOMPLEKSI SQUARE 21 do te jete me pishina dhe fusha sporti gjithashtu 
Cmimi: 229,000 € ( i padiskutushëm ) 


Per me shume info kontakt ne whatsapp: