House for Sale Luxury villas in Durres, 2+1, Furniture Furnished, Payment 205,594 Euro. Durres

House for Sale 27/09/2023 11:41 Post ID: 123114


Payment

205,594 Euro

Room | Kitchen 2+1, Furnished   
Square Feet 155.00 m2 with 2 Toilete
Floor Luxury villas Floor 0
Property Invest Can be rented monthly approx: 801 Euro
Distances 3.82 km from city center
City - Zone Durres - Gjiri i Lalzit
Address Rruga Gjiri I Lalezit Durres,Shqiperia - Maps
Reads 190

Turquoise Marina është ndër projektet më të mëdhaja, jo vetëm në Shqipëri, por edhe në rajonin e Ballkanit, me një sipërfaqe totale prej 350’000m2 (35 ha) dhe sipërfaqe ujore
38’400m2, i pozicionuar në Hamallaj, në zonën e Gjirit të Lalëzit.
Turquoise Marina ofron cilësi të lartë të përcaktuar nga EUROCODE, me ndjekje rigoroze të 10 standardeve evropiane për dizajnin strukturor.
Investimi ka në përbërje hapësira të dedikuara për terrene sportive, pishina, Aquapark, Marine Port dhe faciliete të shumta për t’iu dhuruar një jetesë të qetë, larg zhurmës dhe kaosit
të përditshëm të qyteteve.

Kompleksi “Turquoise Marine” ofron izolim termik, teknologji të lartë, siguri të plotë me sistem të dixhitalizuar si dhe një arkitekturë moderne dhe tepër funksionale.

Distanca nga Tirana është 40 Km, 35 km nga Aeroporti i Rinasit “Nënë Tereza”, dhe 23 km nga Porti i Durrësit. Brenda kompleksit do të jetë e aksesueshme lëvizja tokësore për mjetet
motorrike, ndërsa nga uji lëvizja do të mundësohet nëpërmjet varkave dhe motorrvarkave, gjithashtu edhe biçikleta uji.

Shërbimet: Aquapark, Pishina, Marine Port, Bar, Restorant.
Facilitete: Plazh Privat, Port Ankorimi për mjete lundruese, Parkim i dedikuar, Korsi biçikletash, Ambiente sportive.

Një ndër pikat e forta të këtij projektit është kanali, i cili lidh në mënyrë natyrore detin me pjesën e brendshme të kompleksit, që gjithashtu siguron një sistem ekologjik për drenimin
dhe mbledhjen e ujërave siperfaqesore të të gjith rezidenceëës, siguron akses të drejtëpërdrejtë në çdo pronë, përveç pronave që janë krah tij, për çdo banesë në rezidencë i aksesohet
një post parkimi ne kanal.

Menaxhimi i ketij kanali do të jetë i ndryshëm nga menaxhimi i rezidencës, kontrolli i kanalit do të bëhet me pika vrojtimi në fillim dhe në fund të tij.

“Turquoise Marina” do të jetë një destinacion rekreativ për individët dhe familarët që dëshirojnë të shijojnë natyrën rrethuar me pisha të buta dhe të egra ku ofrohet siguri, cilësi e lartë
ndërtimi dhe infrastrukturë.

Kemi perzgjedhur t’i përshtatemi kërkesave të çdo klienti duke ofruar tipologji apartamentesh, nga ato më të voglat deri te vilat, të gjitha me hyrje individuale. Projekti është konceptuar
në një mënyrë të tillë që ta gjejë veten, dhe një çift i ri, edhe një familje e madhe. Në kompleks do të gjeni hapësirën e dedikuar e cila do të krijojë përputhshmëri me kërkesën tuaj.

Marina Rezidenciale
Vila T6
• Vila ka sipërfaqe fizike 108 m2, e cila është e organizuar në ambientin e ngrënies, gatimit dhe kuzhina, një tualet, të aksesueshme me verandën.
• Kjo vilë ka një parcelë të dedikuar.
• Kati i dytë është i organizuar në dy dhoma gjumi dhe një tualet.
Oborr Parcelë
2 KATE
2 dhoma gjumi
Parkim dhe korsi biçikletash

Për një vizitë në pronë na kontaktoni!


shtepi me qerashtepi ne shitjenjoftime punemakina ne shitje touch of sun tower bridge green city oasis residence ozone real estate albania univers city 2+1 houses for sale in albania house for sale saranda real estate albania house for sale himara lean properties news 24 riverside residence eagle residence aria residence property in albania santorini residence albania sea Old houses for sale in Tirana Albania house for sale in fier anna residence river residence penthhouse green coast residence house for sale in himare oslo construction engineering house for sale in kukes house for sale in korce house for sale in kruja cheap houses for sale in albania property for sale in albania tirana house for sale low price future home residence villa for sale in gjiri lalzit Rural property for sale in Albania home for sale vala mar residences apartment home for sale albania price house for sale in gjirokaster tirana golden park Best place to buy property in Albania house for sale in peshkopi house for sale in shkoder house for sale in durres house for sale don bosko tirana house for sale in saranda house for sale in tirana home for sale gjiri i lalzit durres house for sale in vlore house for sale in berat