House for Rent Penthouse (panoramic top floor) in Tirana, 2+1, Furniture Emty, Payment 980 Euro. Tirana

House for Rent 13/09/2023 13:00 Post ID: 173143


Payment

980 Euro

Room | Kitchen 2+1, Emty   (For 4 people maximum).
Square Feet 181.00 m2 with 1 Toilete
Floor Penthouse (panoramic top floor) Floor 11 with 1 Elevator
Property Invest Such properties cost approx: 223,510 Euro
City - Zone Tirana - Sheshi Shkenderbej/Myslym Shyri
Address Rruga e Kavajes, Tirane, Albania - Maps
Reads 72

PETHOUSE 181 m2 total _ Ne Zemer te Tiranes - 200 m nga Sheshi Skenderbej - Rr. e Kavajes -  privatesi totale ne katin e 11, ( Kati I 11 eshte Plotesiht Privat I Penthouse-it) Verande me pamje panoramike spektakolare- Me cmim Fantastik, ndoshta ne nje nga vendodhjet me te mira ne Tirane - Planimetria dhe Pozicionimi eshte Perfekt - Ndoshta Penthouse me I vecant dhe me me vlere mometalisht ne tregun e Tiranes , eshte pothuajse njesoj si nje Shtepi Private ne katin e 11, ne zemer te Tiranes tek Sheshi Skenderbej


Q4206


Te dhenat e ndarjes:


- 3 Ambiente

- 1 tualet  

- 1 korridor 

- 1 Verande e Madhe

- 1 Tarrace mbi apartament ( Qe mund te Shfrytesoket si verande e dyte. Ne kete rast hapesira e Taraces mbi apartament eshte ~ 110m2 dhe e kthen apartamentin me siperfaqe totale rreth 303m2


- HIPOTEKE : Po

- SIP TOTALE: 181 m2 

- SIP Neto: 94.7 m2

-      SIP E VERANDES: 76.7 m2 

-      SIP Shkalle: 9.5 m2


- KATI: 11

- KATET E PALLATIT: 11

- Pallat i ri 

- Viti I ndertimit: Papafingo eshte ndertuar ne 2014 , pallati ne 2001) 

- ASHENSOR: po (Ashensor me parorosi i ri i 2020 per 8 persona to te zevendesoj ashensori ekzistues, pasi eshte marre leja nga bashkia) 


Karakteristika: 


- *I PABANUAR ME PARE *

-  ASHENSOR 


- * Banori i vetem ne katin e fundit

- Vetem 1 banore per kat ( 13 banor total ne Pallet)

- +Vend Parkimi , me tra ne oborrin e Pallatit, vetem per banoret me marreveshje

- Pamje Panoramike e paster Fantastike

- Ndricim natyral te larte gjate gjithe kohes

- Orientimi: nga te 4 orientimet ( Jug, Lindje dhe Perendim kryesisht) 

- Izolim KAPOT 10CM 

- Cati DRURI me termoizolim 40cm ( lesh guri+ shtreso polisteroli blu) 

- Lartesi e catise e madhe ( Shkon deri ne 3.5 m)

- Izolim akustik, Termoizolim dhe Hidroizolim total

- KONDICIONER Multisplit Fuji (INVERTE I KLASIT A+++) - Shume ekonomik- Lagje perfekte 200 m nga Sheshi Skenderbej 

- Lagje shume e sigurte ( e survejuar me kamera )


- Struktura e ndertimit, nga me cilesoret ne Tirane, ( Eshte perdorur hekuri i cilesise me te larte, dhe lidhja e hekurit me menyre perfekte, se bashku me cilesine e betonit me te mire)

- *** TARRACA mbi apartament mund te Shfrytesoket si verande e dyte. Ne kete rast hapesira e Taraces mbi apartament eshte ~ 110m2 dhe e kthen apartamentin me siperfaqe totale rreth 303m2 ***

- Ne Verande mund te behet edhe Pishine, per arsye se ka hapesire materiali qe mund te germohet nga kati I meposhtem rreth 70 cm


- Dritaret cilesore me dopjo/ triple xham 


- Instalime Elektrike Cilesore italiane 

- Intalime Hidraulike te reja shume cilesore

- Facilietet te gjitha afer ( pasi ka nje nga vendodhjet nga me te mirat ne Tirane, sa fillon rruga e Kavajes) Cmimi: 980 Euro / Muaj


Tel ose Whatsapp: