Klasi dhe Dizajni 100% Italian ne Super Penthouse-in (Duplex) - 215 m2 tek Rruga e Elbasanit *2 Garazhde* Tirane

Shtepi ne shitje 14/01/2021 10:43 Post ID: 17471


Pagesa 320,000 Euro
Ambjenti 3+1   Gjendja E Mobiluar
Siperfaqa 215.00 m2 me 2 Tualete
Kati Kati 6 me 1 Ashensor
Qyteti - Zona Tirane - Rruga e Elbasanit/Ambasada USA
Adresa Rruga e Elbasanit, Tirana, Albania - Harta
Lexime 3819

- Shitet Penthouse (Dupleks) (215m2) I vecuar nga Apart. e tjera, me PRIVATESI TE PLOTE, tek Dr. e Higjenes ( Rr. Elbasanit), Me investim te klasit me te larte, te Ardhur plotesisht nga ITALIA, +2 Garazhe te mbyllura (Pozicioni me I mire I pallatit). 

- Apartamenti eshte Desinjuar nga nje nga Studiot me prestigjoze Italiane, Investimi eshte bere 100% I Ri nga Fillimi, Eshte bere Izolim I brendshme akustik I plote ne te gjithe Apartamentin, dhe Mobilimi I Apartamentit ka ardhur plotesisht nga Italia, nga Marka Scavolini. 

- Cdo pajisje dhe material qe eshte perdorur eshte I BRANDEVE te klasit me te larte ne tregun nderkombetar, dhe vetem investimi per te ri-bere Dupleksin nga fillimi, ka kushtuar *145.000 euro* Me Fatura! 

- Pozicioni dhe orientimi I Dupleksit eshte me Perfekti I mundshem, pasi ndodhen ne katin e 5 dhe te 6 te fundit te Pallatit, (Pallati Vitit 2015) eshte plotesisht I Vecuar pasi I ndan shkallet e pallatit me apartamentet e tjera te Godines dhe Orientimi eshte *Lindje – Jug – Perendim*! 


Q2491


Ndarja e Ambienteve: 


- 1 Sallon Open Space

- 1 Kuzhine

- 1 Dhome Tharje

- 3 Ballkone 

- 2 dhoma gjumi 

- 1 Garderobe

- 1 Studio/ Biblioteke

- 2 tualete


Te dhenat e ndarjes


KATI 1

- 1 Dhome Gjumi Matrimoniale + Garderobe

- 1 Tualet Personal per Dhomen Matrimoniale

- 1 Dhome Gjumi per Femijet 

- 1 Tualet i Perbashket 

- 1 Ambient Studio/Biblioteke

- 1 Korridor 

- 1 Ballkon qe lidhet me Dhomen Matrimoniale


KATI 2

- Soxhorno e Madhe Open Space

- 1 Kuzhine me Vete

- 1 Ambient per Lavanterine 

- 2 Ballkone te Medha


- 2 GARAZHDE te Mbyllura me Dere Te cilesise me te larte,Silencioze, Automatike me komandim me pult. – Garazhet jane 2 garazhet e Para te Gozines, dhe jane ne pzicionin me te favorshem dhe me te vlefshme te Godines. Vlera e tyre eshte mbi mesataren e garazheve ne Godine!- SIP TOTALE: 215.3 m2

- SIP Neto: 182.3 m2

- SIP Neto e Garazheve : 2x 25m2 =50m2

- KATI: 5 & 6

- KATET E PALLATIT: 6 

- Viti I ndertimit: 2014-2015

- ASHENSOR: PO 


Karakteristika: 


* DETAJE TE INVESTIMIT : 


- Dupleksi eshte projektuar dhe arreduar nga Studio ARKITEKTURE ITALIANE

- Vet Pozicionimi I prones, qe ka dritare ng ate treja Orientimet, dhe ka privatesi te plote nga apartamentet e tjera te godines, e ben Akoma me te vecante si prone! Ky orientim dhe pozicionim I prones eshte aq I rralle, saqe te jep iden se ishte nje Shtepi Private apo Vile ne Pallat, ne qender te Tiranes.

- *Izolim Akustik dhe Termik Maksimal* ( Pervecse veshur me KAPOT dhe tulle termike te Jashteme) dhe muret e brendshme kane IZOLIM AKUSTIK dhe TERMIK Extra per te reduktuar humbjen e nxehtesise dhe minimizuar transmetimin e zhurmave maksimum. Niveli I izolimit akustik eshte I tille qe mund te besh Party me muzike shume te larte dhe nuk ka per tu degjuar as zhurma me  e vogel jashte. 

- Vetratat jane Plastike Dopjo xham te tempetuara gjermane me Dhoma ajrimi, she izolim Perfekt Termik dhe Akustik

- Cdo Dritare Ka gjithashtu Grila gjithashtu Gjermane


- Sistemi Elektrik dhe Ndricimit kakushtuar *18,000 Euro*

- I gjithe Sistemi i Ndrcimit i marre nga "A BI ESSE"

- Panelet e Kontrollit te gjithe Apartamentit kane ndarje te detajuara, Dhe jane te lidhura ne menyre *SMART*, ku cdo pajisje Kontrollohet nga applikacioni I telefonit

- Tavani I varur ne Sallon eshte dopjo dhe ka shkallezim ne Design dhe ndricim


- Shtruar me PARKET Gjerman - Cilesia me e larte, Mbi *80 Euro m2**, Kompakt, dhe veshur me shtresa izoluese poshte parketit 

- Sistemi Ngrohjes/ Ftohjes me Chiller Multisplit "DAIKIN'

- Dera e Jashtme eshte e pajisur me teknologjine me te larte te Sigurise , me vlere *4300 Euro* te markes "Dierre" ITALIANE ( Marka me standartin me te Lartet e Dyerve ne Bote)

- Dyert e Brendshme te gjitha te zgjedhura, me mekanizem me magnet me thithje,- me kosto *1580 euro* secila, gjithashtu te markes "Dierre"

- Instaluar PANEL DIELLOR Italian per ujin e e ngrohte dhe kursim energjie

- Cdo Mobolilje e markes shte e ardhur nga ITALIA e Markes "SCAVOLINI" 

- Ne Soxhorno ndodhet dhe nje *OXHAK me Dru* dhe ka te instaluar Sistem Aspirimi extra per pjesen e Soxhornos

- Tualetet jane super te Investuara me Hidrosanitaret dhe Plllakat te marra te "PORCELANOSA" te Cilesise PREMIUM


* ZONA & PALLATI


- Zone eshte nga me te kerkuarat dhe me me Vlere ne Tirane : Pallati ndodhet pasi kalon Higjenen Ose Fishop-in, 140 m Vije ajrore nga ajo vendodhje, 300 m nga Liceu Artistik, dhe 300 m nga Kulla Downtouwn One, ose ish 7 Xhuxhat

-Zone shume e sistemuar ana e infrastruktures, shume zone e QETE dhe e GJELBERUAR dhe zone tepert e Sigurte pasi Survejohet nga Kamera. 

- Me akses direkt dhe shume afer pikave qendrore kryesore si LICEU, Rruga e Sales, RTSH,BLLOKU, QENDRA, aksese direct me Rr. E Elbasanit me dalje shume te Lehte per tek Unaza e madhe per ne TEG, Elbasan Apo Durres.

- Pallat shume cilesor I Vitit 2015, me Administrim shume te Rregullt 

- Pajisur me Ashensor me Chip , dhe me pajisje extra te ashensorit me kamer

- Banoret jane familjare dhe te qete

- Jetojne vetem 15 Familje ne Pallat 

- Hyrja e Pallatit dhe egarazheve eshte e Survejuar me Kamera * GARAZHDET

- Te dy Garazhdet jane me Dere Automatike, Silencioze

- Kane pozicionimi me te me te mire te Godines , pasi jane 2 GARAZHET e para te nivelit -1 


** KUZHINA 

- Kuzhina eshte ambient ne vete, i ndare nga Soxhorno me dere Xhami te Temperuar

- Kuzhina ka dalje ne Ballkon , dhe Ndicim Natiral nga 2 Dritare, njeri nga jugu dhe tjetri nga Perendimi

- Cdo Elektroshtepiake eshte e markes PREMIUM  MIELE.


 "MIELE"

1. Furre

2. Mikrovale 

3. Pianure

4. Aspirator

5. Lavastrovilje

6. Frigorifer Freskues

7. Frigorifer Ngrires

8. Frigorifer Vere


- Bangoja eshte tejet cilesore punuar ne material KUARC 

- Cdo mobilje eshte E Markes SCAVOLINI, ME Material Druri! Punimi eshte deri ne detaje, akoma dhe sirtaret e brendshme jane druri!


** SOXHORNO

- Hapsire OPEN SPACE, Me Dalje ne Ballkonin e Madh, 

- Rrifet nga Dielli nga te treja Orientimet, Lindja, Jugu dhe Perendimi

- Pajisur me *OXHAK Druri* Funksional 

- Tavani eshte spektakolar, me nivele ne ndrishme ndricimi dhe 2 shkalle nendarje

- Lidhet ne Menyre perfekte me katin e 5-te, nga Shkallet me Porosi prej Hekuri DHE DRURI

- Nje nga Faqet e murrite eshte Dekoruar me Tulle


** DHOMAT E GJUMIT Matrimoniale 

- Hapsira te shume e madhe, dhe e ndycuar me nivele te ndyshme ndricimi me Tavan te Varur

- Dhoma Lidhet me Garderobe personale, Gjigante, e sistemuar ne menyre Perfekte. Garderoba Gjithashtu eshte e Pajisur me Kasaforte

- Dhoma gjithashtu ka Tualet Personal ( me Vaske) dhe 2 Lavamane dhe Dalje ne Ballkon 

- Veshja e Dhomes me leter poroze cilesore


** Dhoma E dyte e Gjumit

- E Orientuar nga Perindimi, EsHte e pajisur me 2 Krevate tek, TV SAMSUNG & Mobilim nga Pierre Cardin


** TUALETET 

- Te  incestuara ne Detaje nga PORCELANOSA Premium 

- Te dy Tualetet jane me Ajrosje Natyrale me Dritare dhe Aspirim gjithashtu

- Orientimi I Tueleti nga dhoma e ciftit eshte Lindje, Ndersa tualeti I dyte eshte Perendim

- Njeri Tualet me Vaske dhe Tualeti i perbashket me Kabine Dushi


** STUDIO/BIBLIOTEKA

- Biblioteka eshte Disenjuar me Tavant e varur dhe ndricim te disa niveleve dhe Orientimi eshte me Perendim

- Zyra e punes, deh biblioteka jane plotesiht Druri, gjithashtu te Markes SCAVOLINI te Ardhura nga Italia


** LAVANTERIA 

- Hapsire me vete per Lavanterine 

- Pajisur me Lavatrice dhe Lavartice me Tharje po te Markes PREMIUM  "MIELE"


** BALLKONET 

- Ballkone te Bollshme dhe me orientim dhe Pamje Pefekte te lire, Pasi te gjitha pallatet rreth e rrotula jane 5 kateshe

- Jane vendosur TENDA dhe Gjelberim Dekorativ ne cdo ballkon Cmimi: 320,000 Euro ( *Cmimi eshte OKAZION Pasi Vetem 2 Garazhet Kushtojne Minimalisht 40.000 Euro, Investimi Totale ne Apartament ka kapur Vleren 145.000 Euro me Fatura, dhe po Blihet nje nga pronat  me te vecanta, me siperfaqe 215 m2, ne nje nga pozicionet me te Qendrore dhe te kerkuara ne Tirane* )Anetari ID: 58

photo

Njoftimi ID: 17471